שיווק באינטרנט לעסקים קטנים

Home » בלוג קידום אתרים » המדריך המלא להקמת עסק קטן

אז אתם יזמים צעירים שרוצים להקים עסק קטן וחדש, אתם מרגישים את ההתלהבות בוערת לכם בעצמות, יש לכם כבר בראש את המראה של העסק שנים קדימה איך תתפתחו ותגדלו אבל…. רגע בכלל איך מתחילים עסק קטן?

במדריך זה תמצאו מעין סולם שלבים של הקמת עסק בצורה נכונה ובטוחה יותר, ננסה לתת לכם כלים לבחון את הרעיון אם הוא בכלל רווחי ועוד טיפים נוספים.

סולם השלבים בדרך לעסק

• תכנית התכנות – לכל השלבים קודמת תכנית ההיתכנות שמטרתה בכלל לבדוק האם יש לעסק התכנות כלכלית, האם הוא יהיה רווחי, את זה עושים על ידי צפי משוער של הוצאות ההקמה, חקר מתחרים באזור, מדדי הביקוש, עלות תפעול, רווח צפוי מעסקה, כמות עסקאות חודשית כדי להגיע לנקודת איזון (כל ההוצאות השותפות מתאזנות עם ההכנסות לאפס הפסד או רווח) ואחרי הכל האם נשמע לכם הגיוני להגיע לכמות עסקאות שישאירו אתכם ברווח ששווה את התפעול.
• אישורים ורישיונות – בררו אם אתם צריכים אישורים או רישיונות מיוחדים כדי להפעיל את העסק, בין אן אלו אסמכתות מקומיות או ארציות.
• תכנית כלכלית מפורטת – בצעו תכנית כלכלית מפורטת ככל שניתן, עלות הקמה והוצאות תפעול של העסק למשך השנה הראשונה, כמה כסף תצטרכו לגייס כדי שהעסק יוכל להיות פועל במשך אותה שנה מבלי להרוויח (קחו טווח ביטחון שלא תצליחו להיות רווחיים כבר בשנה הראשונה) איך אתם מתכוונים לשווק את עצמכם וכמה תרוויחו אחרי שנה בהסתמך על השערות מבוססות ככל הניתן.
• מציאת ספקים טובים – כמעט בכל עסק המספר סחורה ההצלחה בנויה מן הסתם על הרווח והאיכות של המוצרים שתמכור, בשביל לספק את המוצר הכי טוב אבל גם במחיר אטרקטיבי תצטרכו למצוא ספקים טובים עם תנאים גמישים ושירות מהיר.
• השגת מימון – אחוז גבוה מהעסקים שנפתחים בכל שנה מביאים כסף באמצעות מימון ולא באים עם כסף מהבית, כדי שתוכלו להקים את העסק ולפעול בשנים הראשונות בראש שקט תצטרכו למצוא תנאי מימון טובים שלא יחנקו אתכם, בצעו מחקר שוק מעמיק.
• שיווק – בסופו של יום העסק יפול ויקום על היכולת שלכם להגיע לאנשים, בין אם זה מפה לאוזן, פרסום ממומן בפייסבוק או בכלל בגוגל, בצעו מחקר ותבינו איפה הלקוחות שלכם נמצאים, דאגו להפנות לשם תקציב ותדוגו אותם.

עוד משהו שיעניין אותך:

שי פניני – משרד עורכי דין

לשכת עורכי הדין – אתר האינטרנט של הלשכה

עו"ד שי פניני – משרד עורכי דין בחיפה

שי פניני באתר עו"ד ציון אמיר