שיווק באינטרנט לעסקים קטנים

Home » כללי » למה אתרי ספאם מתקדמים טוב בתוצאות חיפוש

כולנו חשופים לתופעה המרגיזה והלא הוגנת הזו – אתרי ספאם שמתקדמים לעבר התוצאות הראשונות בהרבה ביטויים מרכזיים. אנחנו שואלים את עצמינו אין ספור למה זה קורה? האם אתרי ספאם אלו איכותיים יותר? האם זה בזכות תכנים מקוריים? ובכן ממש לא!

הסיבה העיקרית לתופעה הזו היא "קישורים". בשנת 2016 זה התעצם והספאם תפס תאוצה בדיוק כמו וירוס שתלטן. זה בא לידי ביטוי בתוכן רדוד, בכמות קישורים גדולה ושטחית ובטכניקות זולות שמוליכות שולל את גוגל. אלו דרכי פעולה שעשויות לעלות להם ביוקר בשלב מאוחר יותר ואפילו להאשים אותם ב"כובע שחור", מונח שפונה למי שפעולותיו הם עבירה על חוקי גוגל.

מהן הסיבות שגוגל שם אתרי ספאם בעמוד הראשון?

האלגוריתם של גוגל – גוגל הוא למעשה מערכת ממוחשבת וכמו כל מערכת ממוחשבת, היא לא תמיד תצליח לאבחן באמת בין אתר איכותי לבין אתר ספאם, לפחות לא ב- 100%. גוגל מסתמך על כמה פרמטרים בלבד שהם למעשה "פקודות מחשב" אין לו שיקול דעת וחשיבה עצמאית על מנת לאבחן את אותם אתרי הספאם אשר משתלטים על החיפושים שלנו. בשביל לאתר את אותם אתרי הספאם גוגל חייב להיעזר במוח אנושי ולא בשורת פקודות מראש.

עדכוני מערכות גוגל – כבר כמה שנים שעדכוני פינגווין שונים מנסים להתמודד עם התופעה הזאת, אך ללא הצלחה. לפי הערכתינו עדכוני גוגל צריכים להיבצע לעיתים קרובות יותר, כל 3-6 חודשים בכדי להצליח לתפוס את אותם הספאמרים האלה. בקרוב אמור לצאת עדכון משמעותי בזמן אמת שיצליח להתמודד עם תופעת הספאם ואולי אף למגר אותה.

עברית שפה קשה – בעיה נפוצה ביותר קשורה לשפת הספאם. גוגל לא שולט לגמרי בשפה העברית כמו בשפה האנגלית ולכן התופעה מתרחבת ולא נעצרת.

קישורים באיכות ירודה – רוב אתרי הספאם לא משקיעים מחשבה ב "איכות" הקישור אלה בכמות.

מעבר לכך, אתרים אלה מבצעים כל מיני מניפולציות וטריקים על גוגל במטרה לדרג את עצמם גבוה בתוצאות החיפוש.

מה ניתן לעשות למרות הכול
מה שניתן לעשות כרגע, זה בעיקר להמתין עד שגוגל יתפקח ויזהה את אותם אתרי ספאם שמערימים עליו. במקביל לכבד את עצמינו ואת עבודתנו ולהמשיך לכתוב תכנים מקוריים, איכותיים ובעלי ערך מוסף לגולש. להקדיש מחשבה יצירתית עבור האתרים שלנו ולהשיג כמה שיותר קישורים איכותיים ומהימנים. ובעיקר להמשיך להיות ישרים וללכת ע"פ ההנחיות והכללים של גוגל.

המאמר נכתב ע"י : http://xn--4dbcdabmd0ad8aec7jta3a.org.il/