שיווק באינטרנט לעסקים קטנים

Home » בלוג קידום אתרים » למה ליווי של איש SEO חשוב כל כך בעת בניית אתר?

קידום אורגני הוא הליך בו מעורבים שני אספקטים עיקריים והם: קוד ותוכן כאשר קוד האתר צריך להיות כמה שיותר נקי, מהיר ועל פי הסטנדרטים שגוגל הכתיבה והתוכן עשיר ככל שניתן במידע ומקורי, אז למה כל כך חשוב שבעת בניית האתר איש SEO ילווה את הבנייה? בכדי לוודא שהמתכנתים מיישמים את עקרונות הקידום האורגני בקוד האתר.

מה בעצם עושה איש ה SEO בעת ליווי הבנייה?

  • שלב ראשון אפיון האתר – בשלב אפיון האתר המפתחים, המעצבים ובעלי האתר יושבים ומחליטים כיצד יראה ויתפקד האתר, על פי אפיון זה יעצבו המעצבים את תבניות העמודים והמתכנתים יבנו את אותם, אך כבר בשלב מוקדם זה נכנס לפעולה איש ה SEO הוא יעיין בסקיצות של המעצבים ובאפיון הכתוב למתכנתים ויעביר הערות כדי שמבנה הקוד, מבנה התכנים והקישורים באתר והאופן בו יפעל יתאמו לקווים המנחים שגוגל דורשת לתקינותם של אתרים.
  • שלב שני בדיקות – אז המתכנתים החלו לעבוד על האתר בשרת הטסטים, יש כבר עמודים ויש קוד שאפשר לבדוק, תמיד אבל תמיד יש הבדל בין הדרישות לבין הביצוע ואיש ה SEO יהיה שם כדי להעיר ולדרוש שיתוקן.
  • שלב שלישי ואחרון העלאת האתר – אז בין אם זה אתר חדש מאפס ובין אם זה אתר קיים שמשודרג בעת עלייתו לאוויר איש ה SEO יסרוק אותו עם כלים מיוחדים לאתר בעיות, יבדוק שכלי המדידה כגון אנליטיקס וסרץ קונסול תקינים ואם כתובת האתר ישתנו אז מן הסתם גם קובץ הפניות תקין.

לסיכום ליווי של איש SEO בעת בניית האתר יכול לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים שתצטרכו להשקיע אם תבנו אתר שלא מותאם לדרישות גוגל.