שיווק באינטרנט לעסקים קטנים

Home » כללי » 4 בעיות שיכולות לפגוע בקידום האורגני של האתר שלך

קידום האתר שלכם בגוגל תלוי בכמה פרמטרים שונים, חלקם טכניים וחלקם קשורים לתוכן או אופטימיזציה של העמוד מבחינת, בכתבה זו נביא בפניכם 4 בעיות שיכולות לגרום לאתר שלכם לרדת בדירוגים.

בעיות שיכולות לגרם לכם לצנוח בדירוגים

  1. בעיות קנוניקל שמפנה לעמוד אחר – קנוניקל הוא תג המופיע בקוד האתר ולמעשה אומר לגוגל כי העמוד הנוכחי אמור להיות שייך לכתובת XX, בדרך כלל כתובת העמוד צריכה להציג את אותה כתובת בדיוק אבל במקרים שונים בעיקר כשיש בעיות של אותיות גדולות וקטנות או סימנים שונים שנוצרים ב url ואין לנו שליטה עליהם אז נרצה להפנות אותם לכתובת הנכונה כדי שזו תהיה הכתובת היחידה המאונדקסת בגוגל. במידה והתג קנוניקל שלכם מסיבה כזו או אחרת לא מפנה לעמוד אותו אתם מקדמים למעשה העמוד לא יופיע בתוצאות החיפוש, לכן בדקו את תגי הקנוניקל שלכם.
  2. בעיות חסימה של קובץ רובוטס – חסימות בקובץ רובוטס מאפשרות לנו לשלוט במה גוגל יאנדקס באינדקס שלו ומה ישאר בחוץ, לפעמים כחלק מטעויות או תקלות של כלים אוטומטיים שעוזרים לנו לשלוט בתגים נחסמים עמודים שצריכים להיות מקודמים וכתוצאה מכך עפים מתוצאות החיפוש, אם לפתע העמוד שלכם נעלם מתוצאות החיפוש בדקו את תגיות הרובוטס שלו.
  3. קישורים שבורים רבים באתר – אם יש לכם הרבה קישורים באתר לאתרים אחרים או אפילו קישורים פנימיים בתוך האתר שלכם וודאו בדיקה אחת לחודש חודשיים לקישורים שבורים, קישור שבור הוא קישור שיוביל את הגולש או את הקרולר של מנוע החיפוש לעמוד שגיאה או לעמוד לא קיים, ריבוי של קישורים שבורים שכאלו עלולים לפגוע בדירוג שלכם.
  4. כותרות ותיאורים משוכפלים – באתרים גדולים הרבה מאד פעמים משתמשים בפקודה אשר לוקחת את שם העמוד ומוסיפה אותו לרצף של מילים אשר יוצרות לבסוף תיאור עמוד או כותרת, מצב זה עלול להביא לשכפולי כותרות ותיאורים ובעקבות כך לירידה בדירוגים.