שיווק באינטרנט לעסקים קטנים

Home » בלוג קידום אתרים » כל מה שצריך כדי לבנות אתר וורדפרס

וורדפרס היא פלטפורמת בניית האתרים הפופולארית ביותר בעולם ולא סתם… היא מתעדכנת בתקיפות ובהתאם לחידושים האחרונים בטכנולוגיה, היא קלה מאד לתפעול, היא ניתנת בחינם בשלל עיצובים שונים והיא נחשבת ידידותית למנועי החיפוש, אז מה צריך כדי להרים אתר וורדפרס מלבד הורדת התבנית? מיד נפרט בפניכם את כל אשר צריך כדי לבנות לעצמכם אתר וורדפרס.

  • דומיין – דומיין הוא הבסיס לכל בניית אתר, זוהי הכתובת והשם של האתר שלכם עם סיומת המתאימה למדינה או האזור שאתם רוצים לשווק בו את האתר שלכם, לדוגמא בישראל הסיומת המועדפת והפופולארית ביותר היא .co.il בעוד כלל עולמי או ארה”ב הסיומת המועדפת היא .com זהו השלב הראשון שתצטרכו להשלים קניית דומיין ישראלי או אמריקאי לא אמורה לעלות יותר מ 70 ₪ לשנה.
  • שרת אחסון לינוקס – שרת אחסון הוא השלב השני בבניית האתר שלכם ולמעשה זהו הבית של האתר שלכם, כלומר שם מאוחסנים כל קבצי המידע של האתר מתמונות ועד בסיס הנתונים, אחרי שרכשתם דומיין ושרת אתם מפנים למעשה את הדומיין לכתובת השרת שניתנת לכם בעת הרכישה וכך למעשה אתם מגדירים את כתובת (ממש כמו שם רחוב ועיר בעולם האמיתי) של האתר שלכם.
  • ערכה בסיסית של וורדפרס – לאחר שיש לכם דומיין ושרת אחסון עליו הדומיין כבר מוגדר, השלב הבא הוא הורדת ערכה בסיסית של וורדפרס שתהווה בעצם את הפלטפורמה עצמה.
  • ערכת עיצוב של וורדפרס – לאחר ההתקנה של ערכת הבסיס תרצו בטח אתר מעוצב ויפה, יש המון ערכות חינמיות שאפשר למצוא שאולי יתאימו לכם אבל במידה ולא מצאתם משהו חינמי תוכלו לרכוש ב30-70 דולר ערכה מעוצבת ומתאימה לפי נושא, את רוב הערכות תוכלו למצוא ב אתר https://themeforest.net/ אך יש עוד אתרים המציעים ערכות וורדפרס אפילו אולי במחירים אטרקטיביים יותר רק צריך לחפש.
  • תעודת SSL תקינה – השלב האחרון שצריך לרכוש ולהתקין לאתר שלכם היא תעודת SSL תקינה ומוכרת על ידי גוגל כדי שפרוטוקל האתר שלכם יהיה מאובטח.