שיווק באינטרנט לעסקים קטנים

סוגי שרתי אחסון לאתרים

 למה צריך לאחסן אתרים?

לאחר שבעל עסק או אדם פרטי בונה אתר עליו לאחסן אותו. כדי לבצע את האחסון יש צורך בשירותי אחסון אתרים, בצורה זו ניתן להעלות את האתר. אחסון האתרים מתבצע באמצעות מחשב מרוחק, מחשב זה הינו אמין וחזק הרבה יותר מהמחשבים הקיימים בבית או בבית העסק. הסיבה לכך היא שאסור לו ליפול, במידה והמחשב ייפול לא יהיה ניתן למצוא את האתר. המחשב החזק הזה הינו שרת.

באמצעות שרתי האחסון יכול כל משתמש לאחסן את אתריו ולהשתמש בהם בכל מקום ומתי שרק ירצה. כמו כן, יכול המשתמש- בעל האתר לשנות את התכנים בהתאם לצרכיו.

במידה ואתם מעוניינים לבנות אתר- בין אם אתם עצמאיים, בית עסק או חברה תוכלו לפנות אל חברת האחסון המתאימה לכם ולבחור בחבילת שירות אשר עונה על הצרכים שלכם.

שני סוגים מרכזיים של שרתי אחסון אתרים

כיום, ניתן למצוא שני סוגים של שרתי אחסון- הסוג הראשון הינו שרתיLINUX  והסוג השני הינו שרתי WINDOWS.

שרתי לינוקס:

שרתי האחסון של לינוקס הינם פופולאריים ביותר משום שיש להם הרבה יתרונות- ראשית, הם עובדים על מערכות הפעלה עם קוד פתוח כך שניתן לתפעל ולתחזק אותם ללא כל הגבלה. כמו כן, הם מאובטחים בצורה טובה. משום שהם עובדים על קוד פתוח העדכונים הנוגעים לאבטחה נטמעים בקלות ומשום שהמערכות מתבססות על קוד פתוח אין צורך לשלם עבורן.

שרתי ווינדוס:

שרתי הווינדוס, שרתי האחסון מהסוג השני תומכים בתוכנות מיקרוסופט כמו MS, ACCESS  ועוד אך יש להם מספר חסרונות: במרבית המקרים התשלום עבורם יקר יותר ובמידה והלקוחות מעוניינים להוסיף עדכונים שונים המחירים עולים. כמו כן, שרתי הווינדוס אינם יציבים כל כך ומכיוון שמדובר על מערכת מסחרית עדכוני האבטחה עשויים להמשך זמן רב- דבר אשר עלול להוביל לפריצות במערכת.

סוגים שונים של שירותי אחסון אתרים

אם אתם מעוניינים לבחור בשירות אחסון אתרים, תוכלו לבחור באחסון אתרים אשר ניתן בחינם, תוכלו לבחור באחסון אתרים במשותף ותוכלו לבחור באחסון אתרים אשר מתבצע על שרת ייעודי. לכל

אחסון אתרים חינמי:

אחסון האתרים החינמי ניתן על ידי חלק מהחברות אך למרות שהמילה “חינם” קורצת לרבים משום שניתן לחסוך בעלויות בצורה משמעותית, לא תמיד מומלץ לבחור בסוג האחסון הזה. החסרונות של אחסון האתרים החינמי הם שסוג האחסון מגביל פרמטרים מסוימים, במידה ובוחרים בו עשויים להופיע פרסומות ובאנרים אשר מפריעים לגולשים לקרוא את תכני האתר (כתוצאה מכך פוחתת כמות הגולשים) ובמידה ויש צורך בתמיכה, הסבירות לקבלה נמוכה.

אחסון אתרים שיתופי:

אחסון האתרים השיתופי הינו פופולארי ביותר משום שהוא סוג האחסון הזול ביותר, שכן שרת האחסון מאחסן כמה אתרים במקביל, כך ששטח האחסון מתחלק בין כמה לקוחות. סוג האחסון השיתופי מתאים לבעלי אתרים קטנים עד בעלי אתרים גדולים שכן לא תמיד יש צורך בכל השירותים שמספק השרת הייעודי. במרבית המקרים מספק אחסון האתרים השיתופי תמיכה בשפות, דומיינים רבים, דואר אלקטרוני ועוד וניתן לבחור בחבילת האחסון המתאימה ולקבל תמיכה טכנית במידת הצורך.

אחסון אתרים באמצעות שרת ייעודי:

אחסון אתרים באמצעות שרת ייעודי הינו יקר יותר משאר הסוגים אך הוא מאפשר למשתמש ליהנות מאפשרויות רבות והוא מתאים באופן מיוחד לבעלי עסקים וחברות אשר מחזיקים בכמה אתרים או באתר גדול. באמצעות השרת הייעודי ניתן להעביר הרבה נתונים, לאחסן כמה שמות של דומיינים, לפתוח מספר תיבות מיילים ולקבל תמיכה טכנית ברמה גבוהה.

כיצד תבחרו בסוג האחסון המתאים לכם?

מכיוון שיש כמה אפשרויות אחסון יש לבחון את השירותים הקיימים ולבדוק את תוכנת השרת- יש לבדוק האם האחסון יושב על גבי לינוקס או ווינדוס- אלו הם שרתים מבוססים, יש לבדוק כמה אתרים אתם מעוניינים לאחסן, יש לבדוק את נפח האחסון- כלומר, מהי כמות הקיבולת של האתר במגה בייטים ויש לבדוק מהו היקף התעבורה במהלך כל חודש- כלומר כמה גולשים עשויים לגלוש באתר.

כיצד תוכלו לבצע את הבחירה הנכונה עבורכם? באילו פרמטרים יש להתמקד כאשר בוחרים את החברה?

כדי לבצע את הבחירה הנכונה- לצמצם עלויות ולקבל שירות איכותי ומקיף, מומלץ לקרוא על התחום ולהכיר את המושגים השונים אשר קשורים לשרתים. כמו כן, כדאי לבצע סקר שוק (רצוי לבצע בין היתר השוואת מחירים ולקרוא חוות דעת של לקוחות שונים), להבין מהם הצרכים של החברה או העסק, לקבל המלצות ממכרים וקולגות ורק לאחר מכן לבחון מספר חברות שרתים איכותיות ובעלות ניסיון ולבחור במתאימה ביותר. כמו כן, מומלץ להשכיר את שירות החברה לתקופת ניסיון. בתקופה זו תוכלו להתרשם מאיכות והיקף השירות ולהחליט האם אתם מעוניינים להמשיך להיעזר באותה החברה או להחליפה בחברה אחרת.