שיווק באינטרנט לעסקים קטנים

פרסום ב YouTube

פרסום באתר היוטיוב היא אחת האופציות הכי גדולה ונפוצה כיום בעולם האינטרנט אשר האתר נחשב לשלישי בגודלו ובכמות הגולשים שנכנסים אליו ומשתמשים בו , בערך 3 מליארד צפיה ביום.

YouTube הוא כבר לא רק אתר של שיתוף קטעי וידאו, אלא הוא הפך להיות מקום לפרסומות ולהודעות חשובות במיוחד לבעלי עסקים ואתרים מיוחדים המפורסמים בקטעים הכי פופולריים והכי נצפים באתר.

ישנן שתי שיטות שונות לפרסום ביוטיוב , השיטה הראשונה והיא האורגנית אשר סה”כ להעלות את הסרט שבנית כפרסומת לשירותים ולמוצרים שאתה מציע ואת השיטה השנייה שהיא הקידום הממומן כמו בפייסבוק ובגוגל שכל פרסומת תהיה מאושרת ונמצאת בתוך אחד מהסרטים הרלוונטיים לתחום הפרסומת ולנושא השירות שמסופק.

כדי להשתמש בשיטה השנייה של פרסום ממומן עליך לפתוח חשבון בחינם ואף ניתן להשתמש בחשבון הגוגל אדוורדס הרגיל שהכרנו לפני. המודעות יכולות להופיע בתוך, לצד או על גבי סרטוני הווידאו והקטעים המועלים ע”י הגולשים והחברות השונות. כמו כן ניתן להוסיף כפתורים על גבי הסרטון – שיובילו בלחיצה לסרטונים אחרים שלכם.

פורמטים זמינים דרך חשבונות האדוורדס בניהול עצמי ברגע שמפרסמים מודעות מסויימות קיימים כ-:

  •     פורמטים של טקסט
  •     מודעות לתצוגה
  •     מודעות כיסוי מסוג InVideo
  •     סרטונים מקודמים
  •     מודעות סרטון זורם
  •     מודעות סרטון מסוג כפתור הנמצא בסרט שצריך ללחוץ איפה ש- ‘לחצו להפעלה’

אתר ה-YouTube מתעסק עם קטעי ווידאו הנמצאים בסוגים וגדלים שונים שאחסונם מצריך הרבה מקורות, שרתים וציוד מיוחד לכן לאתר ענק כמו היוטיוב צריך כסף רב וסכומים אדירים שיוכלים לתחזק אותו ולכסות את ההוצאות.

לכן חברת גוגל (שקנתה את אתר היוטיוב ב 2006) משתמשת בשיטת השותפות להצגת הפרסומות ליד או בתוך קטעי הוידאו הנמצאים ביוטיוב וזה כדי שיתחלקו גוגל והאחראים על קטעי היוטיוב ברווחים, תוכנית זו נקראת תוכנית השותפות

PARTNER אשר מותר לכל אחד להירשם בתוכנית הזו אם יש לו קטעי וידאו מומלצים עם כניסות רבות ומיוחדות שאפשר לפרסם בהם ולהרוויח מהם.

בד”כ אפשרי לכתוב להנהלת היוטיוב לבקש השתתפות בתוכנית ה- PARTNER במקרה והקטע שאתם רוצים לפרסם בו מיוחד נפוץ ופופולרי ביותר כך שתוכלו לפרסם בקטע את מה שברצונכם או פשוט לשתף אחד הקטעים שלכם לתוכנית כך שתרוויחו עבורו. אך ניתן בכל מקרה לנהל מודעות וידאו ביוטיוב באמצעות הגוגל אדוורדס אם כבר נרשמתם ורצוי שזה יתבצע דרך מפרסם מוסמך ומומחה.

 ערוצי יוטיוב פעילים כדוגמא: מטרנה, נייקי העולמית, משרד החוץ